Najczęściej zadawane pytania

WYBÓR DRABINKI
Czy wybrać drabinkę rozporową czy przyścienną?

Przed zakupem drabinki rozporowej, należy upewnić się, że sufit w danym pokoju nie jest wykonany z płyt kartonowo-gipsowych. Siła nacisku podczas rozpierania zestawu mogłaby przebić lub zniszczyć podwieszony sufit. Zestaw montowany rozporowo ma natomiast wiele zalet, m.in nieinwazyjny montaż przy którym nie musimy wiercić w ścianach oraz szybkie przenoszenie zestawu w inne miejsce.

Czy lepsza jest drabinka metalowa czy drewniana?

Drabinki drewniane dopełniają wystrój ciepłem, często pasują do skandynawskich wystrojów wnętrz. Metalowe drabinki za to mogą być wielokolorowe oraz łatwiej je rozwijać przez dodatkowe akcesoria – słupki, siatki itd. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Jaka drabinka będzie dla mnie najlepsza?

Poradnik jak dobrać odpowiednią drabinkę będzie dostępny już wkrótce, tymczasem, w razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Czy moja drabinka powinna mieć regulowany drążek?

Możliwość regulowania wysokości drążka pozwala na dostosowanie go do wzrostu użytkownika. Wiele modeli drabinek gimnastycznych posiada właśnie taki typ drążka. Pamiętać jednak należy o tym, że właśnie na drążku gimnastycznym najczęściej są zawieszone akcesoria gimnastyczne do ćwiczeń, więc aby sięgały rozsądnej wysokości, drążek nie może być zamontowany zbyt nisko. Również nalezy mieć na uwadze, że nisko zamontowany drążek nie powstrzyma maluszka w naszym domu przed wspinaniem się na najwyższy szczyt drabinki gimnastycznej. Może nam w tym pomóc ogranicznik wchodzenia.

Na których drabinkach mogą ćwiczyć osoby dorosłe?

Wszystkie nasze drabinki – nawet dziecięce są certyfikowane do 100 kg, a testowane dwukrotnie większym obciążeniem. Jeżeli kupujesz drabinkę dla dziecka, sam w wolnych chwilach możesz na nich ćwiczyć! Jeżeli natomiast szukasz czegoś tylko dla siebie, sprawdź naszą ofertę drabinek do domowej siłowni.

MONTAŻ DRABINEK
Czy system montażu rozporowego jest całkowicie bezpieczny?

Zestawy rozporowe są testowane fabrycznie obciążeniem 230 kg oraz certyfikowane przez niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV Nord. Posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE.Z montażem rozporowym można zapoznać się w artykule na naszym Blogu – Czytaj albo obejrzeć na instrukcjach montażu video na kanale Youtube – Oglądaj

Czy jestem w stanie sam zamontować drabinkę?

Montaż drabinek gimnastycznych jest bardzo prosty. Do każdego zestawu dołączamy instrukcję montażu, oraz zachęcamy do zapoznania się z instrukcjami VIDEO, po zapoznaniu się z nimi można samodzielnie przystąpić do montażu. Konieczna będzie pomoc drugiej osoby dorosłej, oraz wiertarka – w przypadku drabinki montowanej przyściennie.

JAKICH KOŁKÓW I WIERTŁA NALEŻY UŻYĆ DO MONTAŻU PRZYŚCIENNEGO?

Do montażu drabinek zalecamy użyć kołków rozporowych dostarczonych w zestawie. Drabinki Gamma – Plus, Pastel 1, Pastel 2, Workout, Spiral, domki Indigo Pastel oraz Moduł oraz zestawy Kraft nie zostały wyposażone w kołki rozporowe, można je dokupić tutaj.
Do montażu należy przygotować wiertło o rozmiarze 12.

Jak mogę zamówić usługę montażu?

Jeżeli nie chcesz montować drabinki samodzielnie, lub po prostu nie masz na to czasu, podczas zakupu w uwagach do sprzedawcy napisz „Proszę o usługę montażu” – skontaktujemy się Tobą w celu omówienia szczegółów.

Czy drabinki gimnastyczne mogą być montowane w placówkach publicznych?

Drabinki są certyfikowane do użytku prywatnego, co wyraźnie zaznacza producent. Zdarza się, że organizacje publiczne zakupują nasze produkty, lecz jesteśmy w trakcie uzyskiwania pełnej certyfikacji do użytku w miejscach publicznych.

Jaka jest długość rękawków montażowych w drabinkach?
rękawek kometa

W drabinkach z serii NEXT długość rękawka mocującego to 23 cm. Średnica słupka to 40 mm, zatem drabinka odstaje od ściany około 27 cm.

W drabinkach Gamma Plus oraz Gamma Pastel długość rękawka mocującego to 12 cm.

ZAMÓWIENIA, WYSYŁKA I ZWROTY
Jaki jest czas dostawy zamówienia?

Zamówienia wysyłamy natychmiast po opłaceniu, lub na następny dzień. Z reguły wysłane przesyłki trafiają do naszych klientów na następny dzień roboczy.

Czy moje zamówienie mogę odebrać osobiście?

Odbiór osobisty zamówienia jest możliwy z naszego magazynu w miejscowości Spytkowice 34-116 koło Zatoru po uprzednim umówieniu się na dogony termin.

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ ZAKUPIONE PRODUKTY?

Kupujący ma prawo odstąpić od zawartej Umowy Sprzedaży bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty wejścia w posiadanie rzeczy przez kupującego. Oświadczenie należy złożyć na piśmie i przesłać je listem poleconym na adres firmy: MAŁPISZON Sp. z o.o., ul. Łepkowskiego 8/31, 31-423 Kraków. Prosimy także o dołączenie oryginału dokumentu zakupu.
Zwracany towar należy wysłać na adres naszego magazynu: MAŁPISZON Sp. z o.o., ul. Wiślana 103, 34-116 Spytkowice

Gdzie mogę zobaczyć drabinki gimnastyczne na żywo?

Drabinki gimnastyczne z oferty MAŁPISZON.pl są między innymi zamontowane w miejscach publicznych, w których mozna bez przeszkód je obejrzeć, przetestować i ocenić. Miejsca, wktórych można obejrzeć drabinki gimnastyczne, oznaczone zostały na mapie.

Czy mogę otrzymać fakturę do refundacji zakupu?

Mamy doświadczenie we współpracy z organizacjami pożytku publicznego. Wystawialiśmy faktury do wniosków o refundację zakupu drabinek gimnastycznych w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PRFON), Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie (PCPR), Fundacji Pomocy Dzieciom. Prosimy o dopytanie fundacji o wymogi faktury, takie jak termin płatności, dane nabywcy i odbiorcy czy umieszczenie kodu podopiecznego.

cZY MOGĘ ZWRÓCIĆ DRABINKĘ PO DEMONTAŻU?

Prawo do korzystania z towaru zakupionego na odległość ograniczone jest do możliwości zapoznania się z zakupionym towarem, pozwalającej na stwierdzenie jej charakteru, cech i funkcjonalności, przyjmuje się, że są to standardowe czynności, jakie konsument może podjąć w sklepie stacjonarnym – co do zasady wątpliwe jest przyjęcie, że dokonując zakupu „klasycznej” drabinki gimnastycznej stacjonarnie, klient w sklepie przeprowadza jej montaż i demontaż.

W Wytycznych Komisji Europejskiej DG DS. SPRAWIEDLIWOŚCI dotyczących dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów, zmieniającej dyrektywę Rady 93/13/EWG i dyrektywę 1999/44/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz uchylającej dyrektywę Rady 85/577/EWG i dyrektywę 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, KE stwierdziła:  „W celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towarów konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je tylko w taki sam sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie. Na przykład: konsument powinien jedynie przymierzać odzież, lecz nie powinien móc jej nosić. W związku z tym w okresie na odstąpienie od umowy konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je z należytą starannością”.(…) Należy pamiętać, że użyty w tym kontekście termin „stwierdzenie funkcjonowania” towarów nie oznacza sprawdzenia, czy są one pod każdym względem wolne od wad. Jeżeli w toku dalszego użytkowania towaru okaże się, że jest on wadliwy, ochrona konsumenta jest zapewniona przez przepisy dotyczące sprzedaży i gwarancji (dyrektywa 1999/44/WE).Co do zasady konsument powinien móc otworzyć opakowanie, aby uzyskać dostęp do towarów, jeżeli podobne towary są zazwyczaj wystawiane w sklepach bez opakowania. W związku z tym uszkodzenie opakowania jedynie poprzez jego otwarcie nie stanowi podstawy do dochodzenia rekompensaty. Wszelkie folie ochronne, w które owinięty jest produkt, należy jednak zdejmować wyłącznie wówczas, gdy jest to bezwzględnie konieczne do sprawdzenia produktu. Zmniejszenie wartości towaru może polegać w szczególności na konieczności uiszczenia kosztów czyszczenia i naprawy, o ile towar nie może być już oferowany jako nowy, czy też na obiektywnie uzasadnionej utracie dochodu przez przedsiębiorcę, która jest związana ze sprzedażą zwróconego towaru jako towaru używanego.”

 

WIĘCEJ O ZWROTACH I REKLAMACJACH PRZECZYTASZ TUTAJ
MATERACE I AKCESORIA
Jaki rozmiar materaca jest odpowiedni do mojej drabinki?

Minimalny materac zalecany pod podstawową, pojedynczą drabinkę to 100×100 cm, lecz wymiar materaca należy zastosować do wieku dziecka. Im mniejsze dziecko, tym większą powierzchnię należy zabezpieczyć, gdyż jego ruchy są mało skoordynowane. Zalecenia producenta, to zabezpieczenie drabinki 1 m w bok od każdego słupka, co daje materac o szerokości 250 cm – zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na rozłożenie materaca o tak dużej wielkości.

Czy materac ochronny pod drabinkę nadaje się do ćwiczeń gimnastycznych?

Materace ochronne pod drabinkę, mają 10 cm grubości i są odpowiednie do amortyzacji upadków czy zeskoków z drabinki. Są za miękkie do ćwiczeń gimnastycznych. Jest możliwość uszycia materaca o grubości 5 cm, z pianki poliuretanowej o większej gęstości, który znacznie lepiej sprawdza się przy ćwiczeniach gimnastycznych.

Czy dostępne w ofercie akcesoria pasują do każdej drabinki?

Drabinki dziecięce są wyposażone w prowadnice, przeznaczone do montażu akcesoriów. W każdej chwili można wymienić otrzymane w zestawie akcesoria, na inne z naszej oferty, które możesz zobaczyć tutaj.