Atrakcje na urodziny dziecka w ogrodzie

Kiedy pogoda dopisuje, warto zorganizować dziecku urodziny w ogrodzie. Takie rozwiązanie zapewnia liczne korzyści – i dzieciom, i organizatorom takiego przyjęcia.

Zalety wynikające ze zorganizowania dziecku urodzin w ogrodzie

  • Większa swoboda – urodziny pod chmurką są mniej formalne i dzieci mają wówczas więcej swobody w zakresie przemieszczania się i zabaw, które zostaną im zaproponowane.
  • Możliwość dostosowania przestrzeni do zainteresowań oraz upodobań dziecka – w domu jest wiele ograniczeń (związanych z jego wielkością, sposobem urządzenia itd.), a w ogrodzie wiele rozwiązań można uzyskać szybko i bez dużych nakładów (można np. „podrasować” od dawna nieużywane ogrodowe meble i wzbogacić je kolorowymi balonami).
  • Szeroka paleta atrakcji – mając więcej miejsca do dyspozycji, można bardziej poszaleć. Jeśli np. dziecko lubi magiczne sztuczki, to można mu zorganizować pokaz magika. W końcu nie będzie tam brakowało miejsca na tego rodzaju przedstawienie na wolnym powietrzu. Alternatyw jest znacznie więcej, jedyne co stanowi ograniczenie, to wyobraźnia i kreatywność.
  • Możliwość podzielenia przestrzeni na kilka odrębnych stref – takie rozwiązanie ułatwia zapanowanie nad chaosem, jaki się pojawia, gdy w jednym miejscu znajdzie się wiele dzieci. Wyodrębnienie miejsca do jedzenia, zabawy i dodatkowych atrakcji ułatwi ogarnięcie całej gromadki i sprawi, że wszystkim będzie przyjemniej spędzać wspólnie czas.

Jakie atrakcje można przygotować na przyjęcie urodzinowe, które się odbędzie w ogrodzie?

Najprostszy sposób na sprawienie wielkiej frajdy solenizantowi to zorganizowanie mu przyjęcia tematycznego. Jeśli np. uwielbia zabawy lalkami i bajkowe klimaty to można zarządzić urodzinowe przebieranki z bajkowym motywem przewodnim. Wówczas poza zorganizowaniem strojów dla dziecka warto pomyśleć o odpowiednim udekorowaniu przestrzeni, w której to przyjęcie się odbędzie. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ogrodowy plac zabaw zamienił się w zamek z kolorowymi wieżami i magiczną karocą.

Zabawy także powinny zostać dobrane do motywu przewodniego przyjęcia. Ważne, żeby angażowały wszystkich zaproszonych gości i żeby pozwoliły się wykazać nie tylko samemu solenizantowi, bo inni, zwłaszcza ci najmłodsi goście, nie zawsze dobrze znoszą niepowodzenia i przegrane.

Nie powinno być też tak, że każdy detal przyjęcia zostanie zaplanowany co do minuty. Dzieci muszą zyskać też nieco swobody. Z pewnością same również doskonale zorganizują sobie wolny czas. Żeby im to ułatwić, warto zamontować w ogrodzie kosz do koszykówki, huśtawki albo np. zjeżdżalnię.

Ścianka wspinaczkowa i drabinka linowa również się przydadzą, bo dzieci lubią być w ruchu i sprawdzać swoje fizyczne możliwości. Ważne, żeby ktoś przez cały czas sprawował wtedy nad nimi pieczę i czuwał, żeby również i tego rodzaju zabawy były bezpieczne.

A co z prezentami?

O nich również warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Być może w ogrodzie znajdzie się miejsce na dodatkowe sprzęty do ćwiczeń albo na jakiś nowy element wyposażenia do ogrodowego placu zabaw. Teraz możliwości jest naprawdę wiele. Bez problemu można znaleźć nowe zabawki do piaskownicy, drabinkę linową ogrodową albo trapez gimnastyczny.

Czasami wystarczy nowa huśtawka wahadłowa albo po prostu klasyczna hulajnoga. Dzieci lubią być ciągle w ruchu i eksplorować otaczającą je rzeczywistość. Również i podczas wybierania urodzinowych upominków warto wziąć to pod uwagę.

Drobne detale również są istotne. Przyda się więc odpowiedni podkład muzyczny (przede wszystkim podczas zdmuchiwania świeczek z tortu). Świeże kwiaty i kolorowe urodzinowe menu także są mile widziane. Na etapie dekorowania zaadaptowanej na potrzeby urodzin przestrzeni warto też uwzględnić upodobania i stanowisko malucha. Najlepiej niech też się włączy w etap przygotowań. Przecież on może mu dostarczyć tyle samo radości, co zaplanowane na później ogrodowe przyjęcie urodzinowe.

Dzieci lubią jaskrawe kolory i przepych. Nie wolno się tego bać i za wszelką cenę przemycać naszych „dorosłych” kanonów piękna. W końcu to dziecięce przyjęcie, a ono rządzi się zupełnie innymi prawami i zasadami. Tam nadmiar, przepych i bogactwo barw są nie tylko mile widziane, ale wręcz pożądane. Wszystkie wspólne chwile warto uwiecznić i zrobić np. wspólne śmieszne zdjęcia w bajkowej scenerii tego niecodziennego ogrodu. Będą piękną pamiątką z urodzinowego przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *