Drabinka gimnastyczna – jak nie zaburzyć przestrzeni domowej sprzętem do ćwiczeń?

drabinki gimnastyczne

Jeżeli szukasz uniwersalnego i wygodnego przyrządu do ćwiczeń, który nie zaburzy domowej aranżacji, to drabinka gimnastyczna jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Brzmi jak słaby slogan reklamowy? Fakt jest taki, że ten prosty sprzęt do ćwiczeń potrafi się idealnie wkomponować w aranżację pokoju dziecięcego, przestrzeni biurowej, czy domowej sypialni, a nawet salonu. Szeroki wybór dostępnych modeli drabinek sportowych wykonanych z drewna lub metalu sprawia, że stworzysz sobie możliwość wykonywania wielu różnych ćwiczeń przy jednoczesnym zachowaniu harmonii wnętrza.

Drabinka gimnastyczna – korzyści z posiadania własnego sprzętu do ćwiczeń

Nie oszukujmy się, nie każdy z nas ma miejsce na zorganizowanie siłowni domowej. Dlatego zaletą drabinki do ćwiczeń jest to, że może być ona zamontowana w prawie każdym miejscu Twojego domu. Wstawienie atlasu treningowego do sypialni jest dla większości z nas dosyć abstrakcyjnym pomysłem, natomiast drewniana przyścienna drabinka do ćwiczeń potrafi się doskonale wkomponować w tę przestrzeń. Odcienie naturalnego drewna doskonale zgrywają się różnymi kolorami ścian i typami umeblowania.

No dobrze, ale przecież drabinka rehabilitacyjna nie może konkurować z wyżej wspomnianym atlasem… Sama nie, ale jeżeli jest to drabinka sportowa z drabinką poziomą i dołączaną ławeczką, a Ty masz dodatkową parę hantli – to zaczyna już się robić całkiem ciekawie. Drabinka pozioma może pełnić rolę drążka do podciągania, a serie z hantelkami i brzuszki, wykonasz na ławeczce. W tym miejscu warto wspomnieć, że dołączaną ławeczkę można po treningu przymocować do drabinki w pozycji pionowej, dzięki czemu zaoszczędzisz przestrzeń.

Ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa wszyscy żyjemy w niepewnych czasach – dotyczy to również osób aktywnych fizycznie, nikt z nas przecież nie ma pojęcia, czy kolejne obostrzenia znowu nie poskutkują lockdownem. Posiadając sprzęt do ćwiczeń we własnym domu, jesteś niezależna od panującej sytuacji, oszczędzasz również pieniądze – te, które wydałabyś na karnety i dojazdy. Czy to koniec oszczędności? No nie do końca, mając sprzęt do ćwiczeń w domu, możesz trenować kiedy chcesz i nie tracisz czasu na dojazdy czy stanie w korkach.

Drabinka do pokoju dziecięcego – początek nowej zajawki

Drabinka do pokoju dziecięcego może na początku pełnić rolę sprzętu zabawowego, który skutecznie odciąga uwagę malucha od ekranu telefonu czy komputera. Firma Malpiszon.pl zajmuje się produkcją drabinek, zaprojektowanych specjalnie z myślą o małych małpiszonach – są to modele wzbogacone takimi dodatkami jak huśtawki, siatki i liny do wspinania czy kółeczka gimnastyczne. Istnieje duża możliwość, że dziecko w przyszłości zamieni bujanie na huśtawce, na podciąganie się na drabince z drążkiem do podciągania dlatego warto rozważyć ten zakup, jeśli na sercu mamy prawidłowy rozwój fizyczny szkraba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *