Drabinka gimnastyczna w biurze – na co zwrócić uwagę?

drabinka-do-ćwiczeń-w-biurze-malpiszon

To wcale nie obciach ani ekstrawagancki wymysł! Poznaj remedium na negatywny wpływ pracy w trybie siedzącym, zadbaj o kondycję swoją i pracowników!

Sprzęt do minigolfa, konsola do gier, stół do tenisa stołowego…– te i inne biurowe atrakcje dla pracowników nikogo już w chyba nie dziwią. A może drabinka do ćwiczeń w biurze? Dzięki niej zadbasz o kondycję fizyczną i własne zdrowie! Czy wiesz, że regularne spędzanie 8 godzin w trybie siedzącym może powodować wady postawy? Drabinka do podciągania w miejscu pracy jest motywatorem do ruszenia się z biurowego fotela! Montaż drabinki gimnastycznej w biurze świadczy również o świadomym podejściu pracodawcy do kwestii higieny pracy. Poznaj nasze propozycje drabinek gimnastycznych do biura. To sprzęty treningowe, które nie burzą biurowego wystroju, za to zdecydowanie mobilizują do działania!

Drabinka gimnastyczna w biurze – chwila przerwy

Żyjemy w dobie stale poszerzającej się świadomości na wielu płaszczyznach. Dbamy o naszą dietę, kładąc większy nacisk na jakość jedzenia, które spożywamy. Dbamy o naszą kondycję fizyczną poprzez praktykowanie aktywnego trybu życia. Zwracamy uwagę na twardość i jakość materaca, na którym śpimy oraz na fotel, w którym siedzimy przed komputerem, spędzając długie godziny w biurze. No właśnie – praca w trybie siedzącym nawet w najwygodniejszym fotelu ma wpływ na nasze zdrowie. Bóle kręgosłupa, narażenie na otyłość i problemy ze wzrokiem – to tylko trzy najczęściej wymieniane konsekwencje siedzącego trybu pracy. Spędzanie cięgiem ośmiu godzin w pozycji siedzącej prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu, jeżeli nie zadbamy o kondycję fizyczną – również w trakcie pracy.  Dlatego właśnie montaż drabinki do podciągania w biurze jest doskonałym pomysłem – te kilka podciągnięć na drążku w trakcie przerwy może mieć nieoceniony wpływ na Twoje zdrowie!

silownie_domowe_kraft_system_3_w_1_w_pokoju

Pewnie w tym momencie niejedna czytająca ten tekst osoba pomyśli „No tak – ale przecież trening wiąże się z poceniem, a biuro to nie siłownia”. Oczywiście, że nie – nikt jednak nie powiedział, że w trakcie przerwy w pracy musimy wykonać pełną sesję treningową. Wystarczy wykonanie kilku prostych ćwiczeń, aby rozprostować plecy. Takie przerwy w wykonywaniu obowiązków wpłyną nie tylko korzystnie na Twoją kondycję, ale również na efektywność. Warto na przykład poczytać na temat techniki Pomodoro, która w skrócie polega na dzieleniu pracy 25-minutowe sesje i wyodrębnienie pomiędzy nimi krótkich przerw. W takiej przerwie można przecież wykonać kilka szybkich podciągnięć na drabince!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drabinki gimnastycznej do biura? 

  • Dopasuj kolory sprzętu do przestrzeni biurowej – większość drabinek dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych. Unikaj jaskrawych kolorów – lepiej wybrać drabinki czarne, białe lub w kolorze naturalnego drewna.
  • Wybieraj raczej proste modele – jak już wspomnieliśmy, biuro to nie sala treningowa. W ograniczonej przestrzeni i do wykonywania prostych podciągnięć najlepiej sprawdzą się podstawowe modele z drabinką poziomą lub drążkiem do podciągania.
  • Zwróć uwagę na rodzaj ścian w pomieszczeniu biurowym – jeżeli są to ściany murowane, to montaż przyścienny wchodzi w grę. Jeżeli pomieszczenie podzielone jest ściankami k/g lub innym rodzajem ścianek działowych, to wybierz modele montowane rozporowo.

Sprzęt sportowy w biurze – nasze propozycje drabinek

Z uwagi na powyższe, przedstawiamy poniżej modele drabinek, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się w biurze. Taka drabinka to na przykład montowana do ściany metalowa drabinka gimnastyczna Kraft Light. Jak już wspomnieliśmy, montaż przyścienny nie zawsze jest możliwy – jeżeli więc szukasz drabinki rozporowej, to naszym zdaniem doskonałym wyborem będzie drabinka Teenager. Jeżeli szukasz informacji związanych z montażem drabinki gimnastycznej to Cię do naszych innych wpisów na blogu. Przekazujemy w nich wiedzę związaną z dopasowaniem danego systemu montażowego do rodzaju ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *