Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dziecka?

namiot tipi dla dzieci

Bezpieczne zabawki dla dziecka mają na celu jego rozwój. To właśnie podczas rozrywki, dziecko rozwija swoje ciało, umysł, emocje, a także uczy się obcować w społeczeństwie. Nic więc dziwnego, że rodzice i opiekunowie zastanawiają się, jak wybrać bezpieczne zabawki dla dziecka, aby pomóc mu w rozwoju. Poniższy artykuł rozwiewa wiele wątpliwości!

Bezpieczne zabawki dla dziecka zależą od jego wieku

Inne zabawki będą bezpieczne dla 6-miesięcznego malucha, a inne dla 5-latka. W pierwszym przypadku warto postawić na grzechotki czy pluszowe misie, a w drugim nawet na piaskownice czy ogrodowe place zabaw. Właściwy dobór zabawek do wieku jest bardzo ważny, ponieważ chroni on dziecko, przed: znudzeniem, zniechęceniem, irytacjączy przede wszystkim przed połknięciem małych elementów.

Aby poprawnie określić dopasowanie zabawki do wieku dziecka, warto zapoznać się z informacjami, zamieszczonymi przez producenta.

Kluczową kwestią jest również podarowanie dziecku takiej zabawki, które wpisuje się w obszar jego zainteresowań. Jeśli więc maluch szczególnie lubi aktywność fizyczną, można podarować mu drabinki gimnastyczne lub siatki wspinaczkowe. Innymi – równie świetnymi pomysłami – są: klocki, tablice do rysowania kredą czy piasek kinetyczny.

metalowe_drabinki_gimnastyczne_family_rodzice_i_dzieci

Z czego są wykonane zabawki?

Materiał, z którego są zrobione zabawki, ma kolosalne znaczenie w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa. Pomimo licznych międzynarodowych wymogów, wciąż zdarza się, że na półki sklepowe trafiają przedmioty, które szkodzą zdrowiu! Istotną kwestią jest wybór akcesoriów, które nie mają m.in.: ostrych krawędzi czy szkodliwych substancji. Wyobraźnia i pomysłowość dzieci jest bowiem nieograniczona. Jedna zabawka jest przez nich wykorzystywana na setki różnych sposobów, które warto wziąć pod uwagę, podczas dokonywania zakupów.

Należy więc kupować zabawki i akcesoria tylko z pewnych oraz zaufanych źródeł.

W przypadku sklepu MAŁPISZON wszystkie przedmioty gimnastyczne i zabawki dla dzieci są wykonywane z trwałych oraz bezpiecznych materiałów. Każdy sprzęt spełnia najwyższe standardy jakości, czego dowodem są m.in.: place zabaw z atestem.

silownia_ogrodowa_power_3_dla_dzieci_metalowa_szara

Bezpieczne, ale czy przydatne?

Zdrowe wychowanie dziecka nie powinno przypominać trzymania go pod szczelnym kloszem. Wręcz przeciwnie! Warto pozwolić dziecko na eksperymentowanie i eksplorację otoczenia. Bezpieczne zabawki dla dziecka powinny być więc również funkcjonalne, ponieważ umożliwią wtedy prawidłowy rozwój.

Doskonałym przykładem są zwykłe klocki. Dopasowane do wieku dziecka, nie powinny stanowić dla niego żadnego zagrożenia. Zabawa nimi rozwija natomiast zręczność, kreatywność, myślenie przestrzenne i przyczynowo-skutkowe, a także koncentrację. Kolejnym rozwiązaniem jest m.in.: domowy plac zabaw czy basen kulkami. Oba przedmioty zapewniają stymulację sensoryczną, rozwijają motorykę dużą i małą oraz wspierają kreatywne myślenie.

Początkowy okres życia to czas ciągłych zmian, dlatego należy na bieżąco dostosowywać nie tylko zabawki, ale również codzienne przedmioty, otaczające dziecko, do jego umiejętności oraz zainteresowań.W ten sposób zyska ono przyjazne i bezpieczne środowisko, w którym będzie mogło się swobodnie rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *