Jak zabetonować plac zabaw do ogrodu? ?

betonowanie placu zabaw

Jeśli już zdecydowałeś kupić plac zabaw do ogrodu – gratulujemy ?! Na Twojej działce będziesz mieć więcej wolnego czasu i spokoju. Kiedy dzieci mają własny kącik zabaw, wiesz, gdzie ich szukać. Jeśli zestaw jest już wstępnie zmontowany, miejsce wybrane, zostało tylko kilka kroków do rozpoczęcia wesołych zabaw na świeżym powietrzu.

Krok 1

Wykonać oznaczenia w miejscu przeznaczonym do montażu placu zabaw zgodnie z rysunkiem technicznym z uwzględnieniem strefy bezpiecznego zeskoku.

Zaznaczamy miejsca do kopania zagłębień.

Wykopać zagłębienia zgodnie z instrukcją.

Gębokość około 50-60 cm.

Jeśli plac zabaw do ogrodu mocuje się za pomocą kotw, zwróć uwagę, że podczas betonowania słupków, śruba ma pozostać poza betonem.

Krok 2

Osadzić zestaw w przygotowane zagłębienia, sprawdzić pion i poziom zestawu. W razie potrzeby trzeba umieścić coś twardego pod słupkami.

Aby wypoziomować słupki, można położyć cegły lub deski.

Krok 3

Zabetonować zestaw (beton B15) zgodnie z instrukcją. W celu uzyskania maksymalnej stabilności zestawu należy zadbać o maksymalne oddalenie słupków drabinek oraz ramy huśtawki i utrwalenie ich w tej pozycji do czasu zabetonowania (należy użyć podręcznych materiałów takich jak deski czy cegły).


Przygotowanie zaprawy cementowej:

  1. Wlać worek cementu do przygotowanej wody.
  2. Mieszać do uzyskania plastyczności, dodając piasek.
  3. Po osiągnięciu gęstości masy dodać zaprawę do przygotowanych dołów.

Po betonowaniu placu zabaw trzeba pozostawić zestaw do całkowitego wyschnięcia. Przed użyciem należy sprawdzić, czy beton jest całkowicie twardy.

Krok 4

Po całkowitym stwardnieniu betonu można zamontować dodatkowe wyposażenie: liny, kółka gimnastyczne, huśtawki, zjeżdżalnię i inne akcesoria. Zatem możemy razem z dziećmi bawić się i ćwiczyć na ogrodowym placu zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *