Jak zrobić dobry trening na drabinkach gimnastycznych?

drabinka_gimnastyczna_fitness_do_cwiczen

Efektywne ćwiczenia fizyczne są kluczem do zachowania dobrego zdrowia i sprawności organizmu. Trening na drabinkach gimnastycznych pozwala wykonać wiele różnorodnych ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe! Drabinki do ćwiczeń są więc uniwersalnym narzędziem, w które można wyposażyć domową siłownię. Jak zrobić trening, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Jak wybrać drabinkę gimnastyczną?

Rodzaj drabinki gimnastycznej determinuje możliwość wykonania poszczególnych ćwiczeń. Klasyczne drabinki do ćwiczeń z drewna wyróżniają się prostą, ale solidną konstrukcją, która pozwala na wykonanie podstawowych ćwiczeń. Drabinka gimnastyczna może jednak zostać wyposażona w m.in.: drążek do podciągania, poręcze do pompek czy kółka gimnastyczne. Z kolei drabinki gimnastyczne dla dzieci są wyposażone nawet w: huśtawki, kosze do koszykówki, liny do wspinania, zjeżdżalnie czy liny drabinkowe.

Różnorodność dostępnych drabinek gimnastycznych pozwala więc znaleźć rozwiązanie, które umożliwi dorosłym wykonanie treningu siłowego, a dzieciom zabawę.

drabinka_gimnastyczna_modulowa_srebrna_do_cwiczen

Jakie są zalety treningu na drabinkach do ćwiczeń?

Trening na drabinkach gimnastycznych pozwala harmonijnie ćwiczyć całe ciało. Nic więc dziwnego, że ćwiczenia na drabinkach są wykonywane zarówno przez amatorów, jak i zawodowych sportowców wielu dyscyplin.

Inną zaletą treningu na drabinkach do ćwiczeń jest poprawa ruchomości stawów, a także korygowanie wad postawy i wzmacnianie mięśni, odpowiedzialnych za utrzymanie prostej postawy ciała. Tym samym drabinka do ćwiczeń jest polecana nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci, jako element wspomagający rozwój ich ciała oraz ogólną sprawność.

W drabinki gimnastyczne można wyposażyć domową siłownię, mając pewność, że nie zajmą one wiele miejsca. W ten sposób – bez względu na porę dnia – można wykonać kompletny trening całego ciała bez konieczności dojazdu na siłownię.

drabinka_gimnastyczna_wallbarz_fitness_do_pokoju

Trening na drabinkach gimnastycznych

Dobry trening na drabince gimnastycznej powinien zostać poprzedzony 15-minutową rozgrzewką, która przygotuje organizm do ćwiczeń fizycznych. Następnie – za pomocą drabinki – można przejść do głównego treningu:

  • unoszenie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drążku (mięśnie brzucha),
  • pompki na poręczach (mięśnie klatki piersiowej i ramion),
  • przysiady bułgarskie z nogą opartą na drabince gimnastycznej (mięśnie nóg),
  • podciąganie na drążku (mięśnie pleców).

Wariantów możliwych ćwiczeń na drabinkach jest mnóstwo: nie tylko tych siłowych, ale także korekcyjnych. Zasób ćwiczeń można dodatko wozwiększyć, dodając do treningu takie wyposażenie jak: taśmy TRX, gumy oporowe czy ławeczka do ćwiczeń.

metalowe_drabinki_do_cwiczen_gladiator_professional

Wyposaż się w drabinki gimnastyczne i trenuj z rodziną!

Drabinki gimnastyczne są nie tylko doskonałym elementem treningu siłowego lub korekcyjnego, ale również narzędziem pozwalającym rodzinie na wspólne spędzanie czasu. Jeśli we właściwy sposób zaprezentujesz drabinkę gimnastyczną swoim dzieciom, możesz być pewien, że wybiorą właśnie ją zamiast komputera lub telefonu. Drabinki do ćwiczeń są więc metodą na zachęcanie najmłodszych do aktywności fizycznej i propagowanie zdrowego trybu życia wśród całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *