Najlepsze akcesoria do drabinek gimnastycznych

drabinka gimnastyczna wood mood kolka gimnastyczne

Drabinka gimnastyczna w domu to dobry pomysł na zwiększenie aktywności ruchowej Twoich dzieci. Praktycznie każdą drabinkę możesz też doposażyć w akcesoria, które poszerzają jej funkcjonalność. Odkryj najlepsze akcesoria do drabinek gimnastycznych.

Akcesoria montażowe do drabinek gimnastycznych

W zależności od modelu, ale także od konstrukcji pomieszczenia, montaż drabinki gimnastycznej może być wykonany w systemie rozporowym (między podłogą a sufitem) lub do ściany bocznej. W drugim przypadku potrzebujesz rękawków mocujących drabinkę do ściany. Ich liczba uzależniona jest od długości drabinki.

Rękawki mocujące przydają się również po wydłużeniu drabinki za pomocą dedykowanych przedłużek. Może to być dostawka jednoszczeblowa lub dostawka dwuszczeblowa. Przedłużenie drabinki jest świetnym rozwiązaniem w wysokich pomieszczeniach. Pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń do zabawy i pozwala wygodnie zamontować np. kółka gimnastyczne.

dostawka_wydluzajaca_drabinke_2_szczeble_czarna_elite

Jeśli jesteś rodzicem małych dzieci, warto drabinkę wyposażyć w wygodny ogranicznik wchodzenia. Dzięki niemu dopasujesz dostępną dla dziecka wysokość drabinki do jego umiejętności wspinaczki i koordynacji ruchowej.

drabinka gimnastyczna Kometa Next-1

Drążki do podciągania na drabinki gimnastyczne

Odrębną kategorię akcesoriów stanowią drążki do podciągania i poręcze. Nakłada się je na szczeble drabinki gimnastycznej. W ten sposób zmieniasz ją w namiastkę siłowni, na której może ćwiczyć także osoba dorosła. Drążek do podciągania umożliwia ćwiczenie mięśni brzucha i ramion. Kiedy zamontujesz go na szczycie drabinki, możesz na nim zawiesić worek bokserski lub linę gimnastyczną. Natomiast na podnoszonej poręczy Twoje dziecko może ćwiczyć brzuszki i pompki. Doceni ją zatem nastolatek, a może nawet Ty sam?

Zjeżdżalnie do drabinek gimnastycznych

Zjeżdżalnie montowane są bezpośrednio na szczeblach drabinki gimnastycznej. Dzięki temu możesz swobodnie regulować kąt nachylenia, aby zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa. Solidna zjeżdżalnia domowa to interesującą alternatywa dla urządzenia tego typu zamontowanego na zewnętrznym placu zabaw. Natomiast zjeżdżalnia dwustronna wyposażona jest dodatkowo w uchwyty, po których dziecko może się wspinać. Oba modele zjeżdżalni do drabinek gimnastycznych służą nie tylko do zabawy, lecz również rozciągania kręgosłupa, wykonywanego podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych czy korekcyjnych.

drabinka gimnastyczna drewniana Wood Mood

Słupki rozporowe z siatką

Słupek rozporowy z siatką to praktycznie dodatkowe urządzenie gimnastyczne. Niestabilna sieć, wykonana z trwałego tworzywa, pobudza dziecięcą wyobraźnię. Natomiast wspinaczka po niej:

  • aktywuje mięśnie głębokie,
  • pozwala ćwiczyć koordynację ruchową,
  • zwiększa wytrzymałość,
  • rozwija czepliwość,
  • zwiększa siłę uchwytu.
slupek_przyscienny_wallbarz_w_pokoju

Słupek rozporowy z siatką Wallbarz montowany jest beznarzędziowo do podłogi i sufitu, dzięki czemu siatkę można umieścić w dowolnym położeniu względem drabinki. Natomiast słupek rozporowy przyścienny instaluje się do ściany, co pozwala zaoszczędzić miejsce w dziecięcym pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *