Siłownia ogrodowa PlayBase – samodzielnie zaaranżuj miejsce treningów i zabaw!

playbase scianka bocianie kubelkowa

Wyobraź sobie wymarzone miejsce treningów i zabaw na świeżym powietrzu – dziś opowiemy o produkcie, dzięki któremu stworzysz je w łatwy i przyjemny sposób. PlayBase to siłownia ogrodowa, którą wzbogacisz o kolejne akcesoria treningowe i zabawowe.

Możliwości rozbudowy są naprawdę szerokie, a sam montaż kolejnych sprzętów błyskawiczny i intuicyjny. Czym dokładnie jest siłownia PlayBase? Jakie akcesoria dodatkowe możemy do niej dołączyć? Sprawdźmy!

PlayBase – zestaw siłowni ogrodowej

PlayBase to siłownia ogrodowa dostępna w dwóch rozmiarach:

  • MTL – średni: (dług. 285 cm x szer. 100 cm x wys. 245 cm),
  • LTL – duży: (dług. 380 cm x szer. 100 cm x wys 245 cm),

Jak już pewnie zauważyliście, wymiary zestawów są imponujące – w obu wariantach z takiej siłowni może jednocześnie korzystać kilka osób. Podstawowa wersja siłowni to stelaż z poziomymi i pionowymi szczeblami oraz systemem stabilizującym, o którym jeszcze wspomnimy przy okazji omawiania samodzielnego montażu. Na opisywanej siłowni wykonamy podciągnięcia, dipy i szereg innych ćwiczeń wchodzących zakres kalisteniki. Możemy na niej również ćwiczyć z taśmami lub gumami power band – to naprawdę fajny i solidnie wykonany sprzęt stwarzający szerokie możliwości treningowe. Jak to jednak mawiają, to detale robią różnicę – jakie więc detale wyróżniają opisywaną siłownię na tle podobnych sprzętów?

Co wyróżnia siłownię PlayBase na tle innych zestawów?

PlayBase to zestaw siłowni ogrodowej zaprojektowany w taki sposób, aby każdy mógł go dostosować do własnych wymagań poprzez dobór akcesoriów i sprzętów dodatkowych. Dodatkowe elementy mogą służyć do treningu, zabawy lub wypoczynku. Przemyślany system montażowy akcesoriów dodatkowych jest niewątpliwą zaletą tego zestawu – kolejne dodatki mocujemy do punktów instalacyjnych znajdujących się na stelażu. Przytwierdzimy je w ciągu kilku minut przy użyciu dołączonych do dodatków karabińczyków, klipsów lub rzepów. Każdy dodatek jest idealnie dopasowany do stelaża. Zapomnij o dociskaniu zatrzasków i innych formach siłowania się ze sprzętem – rozbudowa jest prosta niczym składanie klocków lego!

Siłownia ogrodowa PlayBase – najciekawsze dodatki

Oto kilka naszym zdaniem najciekawszych dodatków do siłowni ogrodowej PlayBase. Zobacz, jak szerokie możliwości rozbudowy stwarza ten zestaw!

Akcesoria zabawowe do siłowni Playbase

Do bocznej strony stelaża opisywanej siłowni możesz zamontować ściankę wspinaczkową. To jednak niejedyny dodatek, który na 100% zachęci najmłodszych do spędzania czasu na zewnątrz. Kolejnym ciekawym akcesorium dodatkowym są huśtawki dostępne w kilku wersjach. Są to huśtawki gumowe, drewniane i plastikowe – na przykład w kształcie dysku lub klasyczne siodełka. Wysokość każdej huśtawki można regulować i dostosować do wieku i wzrostu dziecka. Pamiętajmy jednak, że dzieci na ściance czy huśtawkach powinny bawić się pod okiem dorosłej osoby – OK, więc co w tym czasie może robić rodzic? Na przykład trenować!

Dodatkowe akcesoria treningowe do siłowni PlayBase

Wśród dodatkowych sprzętów treningowych do zestawu PlayBase naprawdę jest w czym wybierać. Może być to na przykład drążek do podciągania Playbase, poręcze do ćwiczeń czy kółka gimnastyczne. Dla amatorów sportów walki przygotowano profesjonalny worek bokserski o wadze 21 kilogramów i wykonany z tworzyw niechłonących wilgoci.

Projektanci zestawu nie zapomnieli również o amatorach sportów drużynowych – dlatego wśród dodatków znajdziemy także kosz do koszykówki i siatkę, która przemieni zestaw w bramkę piłkarską! Ćwicz i doglądaj poczynań malucha – niech od najmłodszych lat wyrabia w sobie zamiłowanie do aktywności na świeżym powietrzu.

Dodatkowe akcesoria wypoczynkowe do siłowni PlayBase

Po aktywnym spędzeniu czasu zawsze przychodzi pora na wypoczynek – dlatego projektanci siłowni PlayBase nie zapomnieli również o tej sferze życia. Do siłowni możemy na przykład zamontować hamak lub bocianie gniazdo. Jeżeli chodzi o to drugie, to śmiało można je również zakwalifikować jako huśtawkę, jednak aż 72 cm średnicy sprawiają, że w takim gnieździe wygodnie rozsiądzie się osoba dorosła.

Samodzielny montaż siłowni ogrodowej BERG PlayBase – jak się do tego zabrać?

Kolejną zaletą opisywanej dziś siłowni ogrodowej jest prostota jej montażu. Zapomnij o betonowaniu kotw i innych pracach, do których zazwyczaj trzeba zatrudnić fachowca. Taki montaż bez większego problemu przeprowadzą dwie osoby. Jedyne czego Wam potrzeba to:

  • łopata,
  • poziomnica,
  • zapał do pracy.

W pierwszej kolejności łączymy poszczególne elementy stelaża siłowni poprzez nasuwanie na siebie rur i skręcanie ich wkrętami dostarczonymi w zestawie. Kiedy już złożymy cały stelaż, możemy przejść do stabilizacji zestawu. Taka siłownia składa się z części zewnętrznej, na której ćwiczymy oraz wewnętrznej, która docelowo ma znajdować się pod ziemią.

Płaskie kotwy części stabilizującej połączone są rurą – wszystkie te elementy powinny znaleźć się pod ziemią. Minimalna głębokość dołów pod kotwy to 50 centymetrów. Zanim zaczniesz zasypywać siłownię w przygotowanym miejscu, sprawdź koniecznie, czy zestaw nie jest przechylony w żadnym kierunku. W jaki sposób to zweryfikować? Zweryfikujesz to przykładając poziomnicę do poziomych szczebli stelaża. Kiedy stelaż jest już zamontowany możesz rozpocząć trening, lub kompletowanie zestawu dostosowanego do Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *