Slackline, czyli chodzenie po taśmie. Czemu warto to robić?

slacklines_tasma_do_chodzenia_dzieci

Wystarczą dwa drzewa w ogrodzie, parku lub lesie, aby rozpocząć przygodę ze Slackline, czyli chodzeniem po taśmie, zawieszonej nad ziemią. To fantastyczna aktywność fizyczna dla dzieci i dorosłych. Jest w pełni bezpieczna, zapewnia rewelacyjną zabawę i uczy wielu niezbędnych umiejętności. Zobaczmy, dlaczego warto ćwiczyć Slackline i zainteresować nim również dziecko?

Slackline dla dzieci: bawi, uczy i rozwija

Nieoczywistą korzyścią, płynącą z chodzenia po taśmie Slackline, jest umiejętność przełamywania własnych barier, lęków oraz ograniczeń. Pierwsze kroki na taśmie są z natury niepewne, a przejście całego dystansu kilkunastu metrów, wydaje się wręcz niemożliwe. Jednak regularny trening i zabawa pokazuje dziecku, że jest ono coraz lepsze i może pokonać całą trasę na taśmie. W ten sposób buduje się w dziecku pewność siebie, sprawczość, wytrwałość oraz umiejętność pokonywania przeszkód.

Chodzenie po taśmie uczy również dzieci równowagi, balansowania oraz rozwija ich mięśnie głębokie. Ponadto Slackline wymaga również koordynacji, będącą niezbędną umiejętnością, której uczy się dziecko w młodym wieku. Poza tym należy zwrócić na aspekt rozrywkowy i rodzinny. Wspólna zabawa na Slackline daje mnóstwo przyjemności i radości, którą można podarować swojemu maluchowi, a także pozwala spędzać czas na świeżym powietrzu.

Co więcej, jest to bezpieczna aktywność fizyczna, ponieważ taśma jest zawieszona bardzo nisko nad ziemią, co minimalizuje ryzyko urazów i kontuzji.

Chodzenie po taśmie dla dorosłych

Slackline w wersji ekstremalnej polega na rozwieszeniu taśmy na bardzo dużych wysokościach, a następnie podjęciu próby pokonania całego dystansu nad przepaścią. Choć aktywność ta jest zarezerwowana dla dorosłych, nie wszyscy muszą uprawiać Slackline w tak trudnej i niebezpiecznej wersji.

Chodzenie po taśmie, zawieszonej między dwoma drzewami, ma mnóstwo korzyści także dla dorosłych. Stanowi świetny trening oraz aktywność fizyczną, która nie tylko spala kalorie, ale również poprawia sprawność i fantastycznie rozwija mięśnie, zwłaszcza nóg, pleców oraz barków.

Na uwagę zasługują również aspekty mentalne, na które pozytywny wpływ ma chodzenie po taśmie. Czynność ta wymaga bowiem koncentracji i uwagi, co sprzyja odpoczywaniu i odreagowywaniu po stresującym dniu lub określonym wydarzeniu. Co więcej, konieczność ciągłej koncentracji odwraca uwagę od trudnych myśli i negatywnych emocji, i pozwala skupić się tylko na wykonywanej czynności.

tasma_do_chodzenia_slackline_zolta_ochraniacz_drzewa_foto

Dlaczego warto chodzić po taśmie Slackline?

Slackline to bezpieczna, wszechstronna i rozwojowa aktywność fizyczna dla dzieci oraz dorosłych. Taśma zajmuje niewiele miejsca, więc może być z powodzeniem stosowana w ogrodzie lub parku. Chodzenie po niej rozwija wiele aspektów fizycznych i mentalnych, a także umożliwia odpoczynek i relaks po cięższym dniu.

Podczas wyboru taśmy warto wybierać takie produkty, które mają w zestawie napinacz oraz ochraniacz, ponieważ zwiększają one bezpieczeństwo i komfort chodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *