Jak wykonać trening w domu z gumami do ćwiczeń?

trening_guma_do_cwiczen

Gumy do ćwiczeń ułatwiają wykonanie treningu całego ciała w warunkach domowych. Ich ogromną zaletą jest łatwość przechowywania i wszechstronność zastosowania. Trening w domu z gumami do ćwiczeń może więc wykonać każdy: zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana. Warto zaangażować w aktywność także dzieci, dla których będzie to świetna forma zabawy!

Dlaczego warto trenować w domu z gumami do ćwiczeń?

Za pomocą gum do ćwiczeń można przeprowadzić kompleksowy trening, który pomoże zredukować nadmiar kilogramów lub zwiększyć masę mięśniową (w zależności od indywidualnych potrzeb). Co więcej, ułatwiają one wykonywanie trudniejszych ćwiczeń jak podciąganie się na drążku gimnastycznym.

Trening w domu z gumami do ćwiczeń to doskonała okazja na wzmocnienie wybranych partii mięśniowych, które ucierpiały w wyniku kontuzji lub urazów. Gumy do ćwiczeń poprawiają również elastyczność mięśni oraz mobilność stawów, co owocuje zdrowszym i efektywniejszym aparatem ruchu.

Ćwiczenia z gumami oszczędzają również czas oraz pieniądze na zakupie karnetów na siłownię, a trening w domu pozwala na wspólne spędzanie czasu z bliskimi! Może to dobry pomysł, aby zarazić swoje dzieci pasją do aktywności fizycznej i sportu?

Jak wykonać trening w domu z gumami do ćwiczeń?

Wszechstronność zastosowania gum do ćwiczeń pozwala wytrenować całe ciało w holistyczny sposób. W rezultacie przykładowy trening w domu z gumami może składać się z takich ćwiczeń jak:

  • rozciąganie gumy przed sobą, uginanie ramion z gumą zaczepioną o stopę, prostowanie ramion nad głowę, trzymając gumę w dłoniach (druga część jest zaczepiona o stopę) – te ćwiczenia wzmacniają przede wszystkim mięśnie ramion (biceps, triceps i barki)
  • przyciąganie gumy do klatki piersiowej w siadzie (guma zaczepiona o stopę), martwy ciąg – te ćwiczenia angażują głównie mięśnie pleców
  • przysiady, odwodzenia nogi w tył lub do boku z gumą zaczepioną o stopę – te ćwiczenia rozwijają mięśnie nóg i pośladków.

Dodając do powyższych ćwiczeń rozgrzewkę oraz delikatne rozciąganie po treningu, otrzymujemy kompletny zestaw treningowy, który można wykonywać w warunkach domowych.

Czy gumy do ćwiczeń są dla dzieci?

Nie ulega wątpliwości, że gumy do ćwiczeń to świetne narzędzie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Gumy doskonale rozwiną ciało najmłodszych, poprawią mobilność, a także zapewnią wartościową i aktywną zabawę. W takiej sytuacji warto skompletować gumy o różnym oporze w przypadku rozciągania. Gumy typu Power Band wyróżniają się różnymi poziomami trudności. W rezultacie można zakupić zarówno gumy dla początkujących (wydłużenie gumy o 100% pozwala uzyskać opór w wysokości 15 – 20 kg), jak i gumy dla zaawansowanych (wydłużenie gumy o 100% daje opór w wysokości nawet 40 kg).

gumy do ćwiczeń

W sklepie MAŁPISZON znajdują się gumy w kilku rodzajach, dzięki którym można wykonać to samo ćwiczenie, ale z różnym stopniem obciążenia.

Gumy do ćwiczeń mogą być jedynym wyposażeniem domowej siłowni lub jednym z wielu jej elementów. Świetnie współgrają z drabinkami gimnastycznymi oraz drążkami do ćwiczeń, a stąd już niedaleka droga do stworzenia domowej przestrzeni do regularnych ćwiczeń w rodzinnej atmosferze z bliskimi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *