Siłownie ogrodowe – zestawy idealne dla kalisteników! 

silownia_ogrodowa_power_3_dla_dzieci_metalowa_szara

Trening z ciężarem własnego ciała

Kalistenika to aktywność opierająca się na sile i wytrzymałości własnego ciała, bez użycia dodatkowych ciężarów, a w teorii także sprzętów. Na rynku dostępnych jest jednak wiele akcesoriów wspomagających trening z wykorzystaniem masy ciała, które usprawniają jego wykonywanie, dzięki czemu trening staje się jeszcze bardziej efektywny. Jeżeli do tego jesteś fanem spędzania czasu na świeżym powietrzu, to ten artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie. Poniżej wybraliśmy 3 zestawy ogrodowych siłowni, które z pewnością ułatwią Ci tę formę wysiłku fizycznego. Zostań z nami, aby przekonać się, co dla Ciebie wybraliśmy. Zapraszamy do dalszej lektury!

Siłownia Ogrodowa Power 3

Zestaw ten, mimo że jest niedużych rozmiarów, mieści w sobie sporo zastosowań. Metalowa drabinka gimnastyczna zakończona drążkiem umożliwia podciągania się, co jest jednym z podstawowych i najbardziej skutecznych ćwiczeń w budowaniu mięśni górnej części ciała. Ponadto możesz umieścić na wspomnianym drążku dodatkowe elementy takie jak: lina czy koła gimnastyczne, którymi zapewnisz sobie kompleksowy trening całego ciała. Zestaw ten zawiera także dwie poręcze, które pomogą Ci w wykonywaniu ćwiczeń takich jak “pompki” czy “brzuszki”. Ogrodowa siłownia Power 3 zapewni Ci całkowity trening górnej części sylwetki, a także trening wzmacniający mięśnie brzucha i pleców oraz mięśnie głębokie kręgosłupa, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę. Co ważne, komplet ten spełnia normy bezpieczeństwa EN 1176 sporządzone przez Centrum Kontroli Placów Zabaw, co w praktyce oznacza, że może być on wyposażeniem publicznych sal i placów zabaw właśnie.

silownia_ogrodowa_power_3_dla_dziecka_drazek_metal_szara

Siłownia Ogrodowa Strong 1 

Ten komplet domowej siłowni składa się z dwóch sztuk drabinek gimnastycznych, drabinki poziomej oraz drabinki linowej, co sprawia, że wykonasz nim kompleksowy trening całego ciała w domu, bez potrzeby zapisywania się do klubu fitness czy na inne zajęcia sportowe. Siłownia ta stworzona została, aby ułatwić Ci wykonywanie ćwiczeń takich jak: 

  • rozgrzewka np. “stepy”, wymachy nóg,
  • zwis na drążku,
  • “pompki”,
  • “brzuszki”,
  • “przysiady”,
  • podciąganie na drążku,
  • ćwiczenia poprawiające równowagę, 
  • rozciąganie po treningu.
zestaw_ogrodowy_street_workout_strong_1_dla_dzieci_szary_foto

oraz wiele innych ćwiczeń wpływających na mięśnie skośne brzucha, dwugłowe i czworogłowe ud, mięśnie pleców, grzbietu, naramienne, bicepsy itd. Naszym zdaniem nie potrzebujesz nic więcej, aby wykonać profesjonalny i szczegółowy trening w swoim domu, a dodatkowo siłownia ta również spełnia opisane wcześniej normy bezpieczeństwa EN 1176.

Siłownia Ogrodowa Sonne

To z pewnością gratka nie tylko dla dorosłych i doświadczonych w treningu osób, ale także dla dzieci, a więc jeżeli jesteś rodzicem i chcesz zapewnić miejsce do ćwiczeń (i zabawy) także dla swojej pociechy, to ten zestaw jest stworzony idealnie dla Ciebie. W zestawie Siłownia Ogrodowa Sonne znajdziesz klasyczną drabinkę gimnastyczną, drabinkę poziomą, siatkę i ściankę wspinaczkową wraz z uchwytami oraz linę gimnastyczną. Dzięki tym elementom wykonasz kompletny trening całego ciała bez potrzeby wychodzenia z domu, a mówiąc precyzyjniej – poza swoje podwórko. Siłownia ta, jest także doskonałym pretekstem, aby spędzić czas na zewnątrz i dotlenić się oddychając świeżym powietrzem, co także doskonale wpływa na zdrowie – poprawia jakość snu, wzmacnia system odpornościowy oraz normalizuje zbyt wysokie ciśnienie krwi, a to tylko kilka z korzyści, jakie daje nam przebywanie na zewnątrz. 

silownia-ogrodowa-Sonne

Jeśli preferujesz trening w ogrodzie, głównie z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, bez zbędnych tłumów ludzi i zajętych sprzętów to wśród naszych propozycji z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie bez kozery wybraliśmy właśnie te zestawy siłowni ogrodowych, ponieważ dzięki nim wykonasz kompleksowy trening całej sylwetki, a przebywanie na świeżym powietrzu dopełni planu idealnego treningu, dodatkowo dbając także o Twój mózg, który dotleni się, dzięki czemu poprawią się jego procesy myślowe. Zaoszczędź swój cenny czas, wychodząc na siłownię zaraz po przekroczeniu progu swoich drzwi.

Siłownie ogrodowe Małpiszon

Wszystkie wymienione zestawy wraz z dowozem i montażem zamówić można na terenie całej Polski za pośrednictwem sklepu Malpiszon.pl. Aby to zrobić, w uwagach do zamówienia zgłoś potrzebę zainstalowania wybranej siłowni u siebie w ogrodzie. Każdy z elementów zestawu stworzony został z bezpiecznych materiałów posiadających niezbędne atesty, dbając tym samym o bezpieczeństwo wszystkich – dużych i małych Małpiszonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *