Huśtawka domowa dla dziecka – jak ją wybrać?

okragla_hustawka_tapicerowana_welurowa_dla_dzieci

Dzieci – zarówno te najmłodsze, jak i starsze – uwielbiają bujanie. Liczne przekazy naukowe informują, że jest to czynność niezwykle rozwojowa. Dobrym sposobem na wprowadzenie bujania do codzienności malucha jest wybranie huśtawki domowej, która umożliwiazabawę bez względu na warunki atmosferyczne!

Dlaczego bujanie dziecka jest rozwojowe?

Zabawa na huśtawce sprawia, że dziecko zyskuje większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ bujanie przypomina mu okres w brzuchu matki. Ponadto huśtanie jest uspokajającą, relaksującą i przyjemną czynnością. W konsekwencji maluchy łatwiej zasypiają, skuteczniej odpoczywają i dobrze się bawią!

Bujanie dziecka rozwija również mięśnie oraz stymuluje zmysł równowagi. Korzystanie z huśtawki pozwala również na przeżywanie nowych doświadczeń, co przekłada się na budowę nowych połączeń nerwowych w mózgu.

Bezpieczeństwo i jakość huśtawki do pokoju

Najważniejszymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania huśtawki domowej, jest jakość i bezpieczeństwo.

Huśtawka domowa ma być dostosowana do wieku i wagi dziecka, a wytrzymałość produktu powinna być szczegółowo testowana. Dla młodszych dzieci polecane są huśtawki z zabezpieczeniem – stabilną i wytrzymałą przegródką, chroniącą maluchy przed wypadnięciem.

Huśtawka domowa powinna być wykonana z materiałów, które są nie tylko bezpieczne, ale i przyjazne sensorycznie. Tym samym polecane są huśtawki z drewna, które dodatkowo mają siedziska, wyściełane bawełną. Takie rozwiązanie zapewnia dzieciom wygodę i przyjemne bodźce podczas huśtania.

W celu zapewniania dziecku maksymalnego bezpieczeństwa, warto wybierać te huśtawki, które nie mają ostrych kątów i nierówności. Co więcej, sprawdzonym wyborem są huśtawki domowe, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa i jakości, m.in.: CE oraz TÜV NORD. 

Huśtawka domowa, jako element aranżacyjny wnętrza

Huśtawka domowa może stać się estetycznym i dekoracyjnym elementem aranżacyjnym wnętrza. Wystarczy wybrać wysokiej jakości model w kolorystyce, pasującej do danej przestrzeni. W tej sytuacji sprawdzą się również huśtawki, wykonane z drewna lub posiadające drewniane elementy. Ten materiał jest bowiem niezwykle uniwersalne oraz przyjazny w odbiorze. Huśtawka domowa może więc stać się elementem dekoracyjnym, który sprawdza się, zwłaszcza we wnętrzach w stylu industrialnym lub skandynawskim.

Jaka huśtawka dla dziecka?

Wśród najpopularniejszych modeli znajduje się huśtawka domowa mocowana do sufitu. Innym rozwiązaniem są huśtawki montowane we framudze lub modele wolnostojące. Bez względu na ostateczny wybór należy pamiętać, aby huśtawka:

  • miała maksymalne obciążenie, dostosowane do wieku i wagi dziecka,
  • chroniła dziecko przed upadkiem (poprzez przegródki czy pasy bezpieczeństwa),
  • posiadała miękkie siedzisko,
  • z przyjemnych i naturalnych materiałów,
  • miała stabilną konstrukcję i oparcie,
  • była w kolorze i konfiguracji, odpowiadającej preferencjom dziecka,
  • spełniała normy jakości i bezpieczeństwa, certyfikowane przez renomowane organizacje i instytucje.

Kierując się powyższymi wytycznymi oraz oczekiwaniami dzieci i możliwościami przestrzennymi, huśtawka domowa spełni swoje zadanie, dostarczając mnóstwo radości i pozytywnych doświadczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.