Ogrodowy plac zabaw – wyposażenie

plaс zabaw do ogrodu lato foto

Plac zabaw do ogrodu pozwoli zapewnić Twojemu dziecku odpowiednia dawkę codziennej aktywności fizycznej. I wcale nie musi być to rozbudowana konstrukcja. Sprawdź, w co wyposażyć ogrodowe place zabaw, aby były nie tylko estetyczne, lecz przede wszystkim funkcjonalne?

Place zabaw do ogrodu

Plac zabaw w ogrodzie jest bardzo praktyczny: pozwoli rozładować dziecku nadmiar energii, świetnie bawić się rówieśnikami, rozwijać sprawność fizyczną. A na dodatek Twoja pociecha zawsze jest na oku i ogrodowego placu zabaw nie zamknie nikt, poza Tobą. Warto jednak dowiedzieć się więcej na temat elementów placów zabaw jeszcze na etapie planowania zwłaszcza wtedy, gdy dysponujesz stosunkowo niewielkim ogrodem.

Jak zrobić ogrodowy plac zabaw?

W przeciwieństwie do publicznych placów zabaw, budowa wersji ogrodowych nie jest obwarowana praktycznie żadnymi przepisami. Możesz zatem sam zaplanować wygląd i rozmieszczenie urządzeń na przydomowym placu zabaw. Pamiętaj jednak o tym, aby wszystkie posiadały stosowne atesty, bo tylko takie wyposażenie jest bezpieczne, a przy okazji również trwałe.

Na wczesnym etapie planowania dobrze jest określić, z czego będzie wykonana konstrukcja. Do wyboru są:

  • metalowe urządzenia na plac zabaw,
  • drewniane wyposażenie ogrodowych placów zabaw.
foto_dla_dzieci_ogrodowy_plac_zabaw_malpka_plus

Na pierwszy rzut oka drewno wydaje się przyjemniejsze, natomiast metal pozwala na budowę bardziej wymyślnych urządzeń. Jest również odporniejszy na warunki atmosferyczne i łatwiejszy w konserwacji. Możesz pójść na kompromis i do urządzenia placu w swoim ogrodzie wykorzystać oba typy wyposażenia.

Urządzenia na plac zabaw z atestem

Po wyznaczeniu miejsca na plac zabaw do ogrodu oraz zmierzeniu dostępnej powierzchni, pora na wybór urządzeń na plac zabaw z atestem. Możesz oczywiście zbudować je samemu, albo zlecić komuś ich wykonanie, ale z góry uprzedzamy: taniej i prościej będzie kupić je prosto od producenta placów zabaw.

W zależności od wielkości oraz oczekiwań związanych z placem zabaw w ogrodzie, możesz wybrać pomiędzy:

  • gotowymi zestawami,
  • pojedynczymi urządzeniami.

Pierwsza propozycja to elementy zintegrowane najczęściej w formie domku czy konstrukcji pod zjeżdżalnię. Znajdziesz w nich także huśtawki, małe ścianki wspinaczkowe czy drabinki gimnastyczne. Zaletą takich konstrukcji jest ich kompaktowość. Kompletne place zabaw do ogrodu są stabilne, a do ich montażu nie potrzeba wiele miejsca, dlatego zmieszczą się praktycznie w każdej lokalizacji.

plaс_zabaw_do_ogrodu_lato_siedzisko_dla_dziecka_foto

Możesz także wybrać urządzenia do ogrodowego placu zabaw takie, jak:

Takie elementy instaluje się niezależnie od reszty wyposażenia. W tym przypadku potrzeba co prawda nieco więcej miejsca, ale za to frajda z zabawy jest jeszcze większa. Z czasem możesz wymienić pojedyncze urządzenia na inne np. większe modele czy zupełnie inne elementy. Dzięki temu ogrodowy plac zabaw może rosnąć wraz z Twoim dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *