Pomysły na zabawę dla dzieci w namiocie tipi

namiot_tipi_maluch

Dziecięca wyobraźnia to największy skarb, który warto pielęgnować. Jednym z najlepszych ku temu sposobów jest wymyślanie zabaw w namiocie tipi! Dzięki niemu najmłodsi będą mogli stać się Indianami, Poszukiwaczami Skarbów, Rycerzami i każdą inną postacią, której zapragną. Pomysły na zabawę dla dzieci w namiocie tipi są niezliczone, a niektórymi z nich dzielimy się w poniższym artykule.

Zapytajmy dziecko, na jaką zabawę w namiocie tipi ma ochotę

Nawet najdoskonalszy pomysł rodziców nie trafi do serca dziecka, jeśli będzie ono miało ochotę na inną zabawę. Zanim więc wymyślimy dla malucha przepis na idealną rozrywkę, zapytajmy go, w co chciałby się bawić. Nie narzucajmy przy tym swoich pomysłów, ale uważnie wysłuchajmy dziecka, jedynie sugerując rozwiązania i pomysły na spędzenie wolnego czasu.

Nie można również zapomnieć, że czasami najlepsze, co rodzice mogą zrobić dla dziecka, to pozwolić mu się nudzić. W ten sposób powstaje przestrzeń na kreowanie własnych zabaw, zrodzonych w bogatej wyobraźni.

Wspólne czytanie bajek

Namiot tipi może posłużyć, jako przestrzeń do wspólnego czytania bajek. Dziecko – zaaferowane nowym miejscem – może mieć ogromną ochotę na słuchanie opowiadań. Dla dodatkowego efektu można pokusić się o wspólne czytanie w porze wieczorowej i wyposażyć namiot tipi w lampkę solną lub inną o przytulnej i przyjemnej barwie. W namiocie dziecko z jeszcze większą przyjemnością przeniesie się w świat baśni i bajek.

Tropienie indiańskich plemion

Pomysły na zabawę dla dzieci w namiocie tipi mogą angażować całą rodzinę. W tym celu można przebrać się za wodzów indiańskich plemion, a nawet pomalować twarz specjalnymi farbami do ciała. Następnie wystarczy podzielić się na dwa plemiona i ustalić, kto będzie tropiącym, a kto tropionym. Plemię tropione może zostawiać specjalne znaki, których odczytanie przez tropiących będzie kluczowe w odnalezieniu „obcego” plemienia. Zabawa może kończyć się (lub rozpoczynać) w namiocie tipi, który dodatkowo urzeczywistni indiański świat.

Namiot tipi na łonie natury

Ogromną zaletę namiotów tipi jest łatwość ich przenoszenia oraz rozkładania. Warto więc wykorzystać tę właściwość i ustawić namiot w ogrodzie lub w innym miejscu na łonie natury. W ten sposób tipi posłuży nie tylko, jako miejsce zabaw dla dzieci, ale również stanie się przestrzenią na wspólny piknik lub czas na świeżym powietrzu.

Co więcej, ustawiając namiot tipi w ogrodzie, można pokusić się również o spędzenie wspólnej nocy pod gwiazdami! Będzie to bez wątpienia ogromne przeżycie dla dziecka, które jeszcze długo nie zapomni tej wspaniałej i ekscytującej „wyprawy”.

Nie tylko zabawa, ale i odpoczynek

Choć pomysłów na zabawę w namiocie tipi nie brakuje, to może posłużyć on również, jako miejsce do odpoczynku dla dzieci. „Zwykła drzemka w łóżku” może w ten sposób przerodzić się w „niespotykany sen na indiańskiej ziemi”.

Namiot tipi: portal do innego świata

Bez wątpienia namiot tipi pozwala dzieciom przenieść się do świata wyobraźni i marzeń. Różnorodność zabaw oraz pomysłów sprawia, że najmłodsi będą zachwyceni tipi przez bardzo długi czas. Co więcej, namiot jest fantastycznym prezentem dla dzieci w każdym wieku, ponieważ zapewnia bezpieczną i wszechstronną zabawę.

W sklepie MAŁPISZON znajdują się namioty tipi ze stabilizatorem, który zwiększa bezpieczeństwo. W połączeniu z wysokiej jakości wykonaniem, otrzymujemy gotowy produkt, którym dziecko będzie zachwycone!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *