Co powinna zawierać domowa siłownia?

silownia_domowa

W ostatnim czasie coraz więcej osób zauważa, jak ważną rolę dla naszego zdrowia odgrywa aktywność fizyczna – potwierdzają to dane – prawie 3 miliony Polaków regularnie uczęszcza do klubów fitness. Chcesz zadbać o formę fizyczną, jednak przez to, że doba ma jedynie 24 godziny, ciężko jest w niej zmieścić czas potrzebny na dojazdy i powroty z siłowni? Domowa siłownia to doskonałe remedium na brak czasu, oraz świetny sposób na utrzymanie kondycji fizycznej.

Jakie warunki powinno spełniać pomieszczenie do siłowni domowej?

W wypadku domowej siłowni wymiary pomieszczenia odgrywają kluczową rolę przy wyborze ilości i rodzaju sprzętu. Przyjmuje się, że pomieszczenie o wymiarach 2,5 m na 3 m to absolutne minimum. Przede wszystkim, wymiary pomieszczenia powinny zapewnić swobodę ruchu osobie ćwiczącej. Kolejnym ważnym aspektem na który powinniśmy zwrócić uwagę przy planowaniu naszej domowej siłowni jest wentylacja – szczególnie mniejsze pomieszczenia powinny mieć zapewniony stały dostęp do wentylacji, lub chociaż posiadać okno – często zapominają o tym osoby aranżujące siłownię w piwnicy.

Drabinka gimnastyczna Kraft System

Sprzęt do ćwiczeń czyli ”must have” naszej domowej siłowni

W żadnej siłowni, czy to tej domowej, czy tej w klubie fitness nie może zabraknąć takich sprzętów ławeczka do ćwiczeń, sztanga, oraz hantleŁawka treningowa posłuży nam nie tylko do wyciskania sztangi – możemy też na niej wykonywać rozmaite ćwiczenia takie jak brzuszki czy ćwiczenia z hantlami. Drabinka gimnastyczna stanowi doskonałe dopełnienie podstawowego zestawu sprzętów naszej domowej siłowni. Ćwiczenia z udziałem drabinki do ćwiczeń pomogą nam wzmocnić mięśnie oraz stawy poprzez ich rozciąganie – jest to bardzo ważny element treningu, niesłusznie często pomijany przez sportowców amatorów, co niekiedy może skutkować poważnymi kontuzjami! Wśród sprzętów godnych polecenia warto wymienić drabinki gimnastyczne Kraft System jest to sprawdzony sprzęt, który dzięki możliwości rozbudowy pozwoli zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. Godny uwagi jest też Kraft System 3 w 1 – gotowy zestaw składający się z drabinek, drążków, wyciągu górnego, poręczy do ćwiczeń oraz ławeczki treningowej – czyli prawie wszystkich sprzętów które powinny znaleźć się w Twojej domowej siłowni.

Drabinka gimnastyczna Kraft System 3 w 1

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy doborze sprzętu nie zawsze warto kierować się ceną, pamiętaj że fitness i ćwiczenia siłowe to sporty kontuzjogenne, nie powiększaj ryzyka kontuzji poprzez stosowanie słabej jakości sprzętu. Pieniądze zaoszczędzone na dojazdach oraz karnetach do klubu fitness, warto poświęcić na lepsze, i bardziej sprawdzone wyposażenie naszej domowej siłowni.
Wykonując ćwiczenia w domowym zaciszu, nie możesz liczyć też na poradę trenera – poszerz swoją wiedzę i spraw, by siłownia stała się Twoim stylem życia – informacje na ten temat znajdziesz zarówno w internecie(tylko specjalistyczne strony!), jak i w literaturze związanej z treningiem. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto również zadbać o obecność osoby asekurującej jeśli planujesz wykonywać ćwiczenia na większych ciężarach.

Jeden komentarz do “Co powinna zawierać domowa siłownia?

  1. Sebastian says:

    W moim przypadku ciężko było zacząć chodzenie na siłownie. Przeszkadzają mi ludzie ćwiczący wokół. Dlatego postanowiłem zaopatrzyć się w domowa siłownię. Był to jeden z najlepszych pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *