Drabinki gimnastyczne w gabinecie fizjoterapeuty

Drabinki gimnastyczne w gabinecie fizjoterapeuty

Drabinki do ćwiczeń to nieodzowny element wyposażenia nie tylko sali gimnastycznej i siłowni, ale również fizjoterapeutycznego gabinetu. Jej największe zalety to wielość zastosowań oraz niewielkie, kompaktowe wymiary. Właśnie z tego względu wykorzystują ją i duże państwowe sale rehabilitacyjne, i małe prywatne sale do ćwiczeń.

Drabinki gimnastyczne – w jakich schorzeniach przyniosą ulgę i dobre efekty?

  • Drabinka gimnastyczna przyczynia się do tego, że fizjoterapeutom prowadzenie rehabilitacyjnych ćwiczeń przychodzi o wiele łatwiej. Dzięki niej możliwe jest także ich urozmaicenie. Bazując na niej, można pomóc tym wszystkim osobom, które się zmagają z wieloma różnymi chorobami oraz schorzeniami. Drabinki rehabilitacyjne bardzo dobrze będą się nadawały do pourazowej terapii całego układu kostnego. Ponadto dzięki nim bardzo łatwo jest skompletować ćwiczenia dla osób, które miały złamane kończyny albo tych, które są po zwichnięciach.
  • Drabinki do ćwiczeń sprawdzają się także w przypadku pacjentów, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa. Dzięki nim bardzo szybko udaje się wzmocnić mięśnie grzbietu, a to się z kolei przekłada na zmniejszenie dolegliwości bólowych, tych, które są charakterystyczne przy chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz np. przy dyskopatii.
  • Drabinka rehabilitacyjna będzie przydatna także i podczas ćwiczeń z osobami, które są po udarach. Oprócz tego sprawdzi się ona również w tych gabinetach, gdzie pomaga się chorym wybudzonym ze śpiączki. Dzięki niej można popracować nad koordynacją ruchową i nad równowagą. Ponadto umożliwia ona wykonywanie tych wszystkich ćwiczeń, które mogą i to w sposób znaczący wzmocnić mięśnie poszczególnych partii ciała.
  • Drabinka do ćwiczeń nie tylko zabezpiecza przed upadkiem, ale również gwarantuje stabilność. Mogą z niej korzystać także i te osoby, które są po zawałach serca. Dzięki niej o wiele łatwiej jest im poprawić dotychczasową kondycję. Nie bez znaczenia jest także i to, że jest ona wprost idealna do rozgrzewki – na etapie, gdy pacjent lub cała grupa dopiero będą się przygotowywać do wykonywania zarekomendowanych im rehabilitacyjnych ćwiczeń.
drabinka gimnastyczna gamma plus

Drabinki gimnastyczne dla fizjoterapeuty, który pracuje z dziećmi

Drabinki gimnastyczne będą się nadawały także i do tych z gabinetów, w których fizjoterapeuci pracujący z dziećmi. To akcesoria, które w sposób znaczący rozszerzają repertuar ćwiczeń korygujących niewłaściwą postawę. Sprawdzą się one również podczas rehabilitacji dedykowanej dla dzieci np. z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Drabinka gimnastyczna powoduje, że dzieciom o wiele łatwiej przychodzi wykonywanie zalecanych im ćwiczeń. To za jej przyczyną stają się one mniej obciążające. Tym samym, sięgając po drabinkę gimnastyczną fizjoterapeuta łatwo i szybko będzie w stanie wzbogacić i urozmaicać zbyt monotonny i jednostajny trening.

Oprócz tego drabinki do rehabilitacji bardzo dobrze zastępują również fizycznego partnera do ćwiczeń. Ponadto ćwiczenia, które są na nich wykonywane, są dla dzieci bezpieczne, a wynika to przede wszystkim z tego, że fizjoterapeuta ma pełną kontrolę nad ich wszystkimi ruchami.

deski do balansowania

Drabinki gimnastyczne – dlaczego akurat na nie warto postawić?

Drabinki do ćwiczeń już od wielu lat zaliczane są do tych najbardziej uniwersalnych rehabilitacyjnych sprzętów. Ich największa zaleta to możliwość  wykonywania wielu różnych (na odmienne partie ciała) ćwiczeń. Warto jeszcze dopowiedzieć, że drabinki rehabilitacyjne bardzo dobrze się sprawdzą także i podczas tych wszystkich ćwiczeń, które są wykonywane z różnymi innymi gimnastycznymi akcesoriami (np. z linami albo z taśmami).

Drabinki gimnastyczne bardzo dobrze sprawdzą się u osób niepełnosprawnych, bo dzięki nim zyskają one bezpieczeństwo i kontrolę nad wykonywanymi z rekomendacji fizjoterapeuty ćwiczeniami. Oprócz tego są one polecane do tych wszystkich gabinetów, gdzie pracuje się z dziećmi, które mają wady postawy. A wynika to z tego, że dzięki nim paleta proponowanych im ćwiczeń ulega rozszerzeniu. Finalnie o wiele łatwiej przychodzi (fizjoterapeucie) zachęcanie ich do aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *