8 pomysłów na kreatywne i zdrowe prezenty dla dziecka!

zdrowe_prezenty_dla_dzieci

Słodycze to nie najlepszy pomysł na zdrowe prezenty dla dziecka. Najmłodsi są obsypywani łakociami i przekąskami, które składają się z cukru i sztucznych barwników. Możesz to zmienić! Zafunduj swojemu dziecku kreatywny prezent, który wspomoże jego rozwój. Oto 8 pomysłów na upominek, który ucieszy Twoje dziecko! Który z nich wybierzesz?

1.     Rower

Uniwersalny i nigdy niewychodzący z mody: rower to prezent zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Nauka jazdy na rowerze jest wpisana w dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Dzięki tej umiejętności dziecko zyskuje nową aktywność, świetną zabawę oraz poczucie samodzielności.

2.     Trampolina

Kreatywne i zdrowe prezenty dla dzieci są doskonałym sposobem na zachęcenie ich do aktywności na świeżym powietrzu. Trampolina zajmuje bardzo mało miejsca, a jej użytkowanie jest bezpieczne. Łóżka są dowodem, że dzieci uwielbiają skakać! Wybierając trampolinę, stwarzasz im więc miejsce do beztroskiej zabawy.

3.     Piaskownica

Rysowanie czy budowanie zamków z piasku to tylko niektóre zabawy dla dzieci w piaskownicy. Jest ona kreatywnym prezentem, który możesz kupić lub zrobić samemu! W rezultacie Twoje dziecko zyska umiejętności manualne oraz rozwinie myślenie przestrzenne. Jednocześnie nauczy się cierpliwości i odpowiedzialności.

4.     Slackline

Wystarczy jedna taśma, zawieszona nisko między dwoma drzewami, aby Twoje dziecko bawiło się w ogrodzie przez długie godziny. Slackline to chodzenie po taśmie bez żadnego zagrożenia dla zdrowia! W rezultacie możesz nauczyć dziecko umiejętności równowagi oraz stabilności ciała.

slacklines_tasma_do_chodzenia_dzieci

5.     Place zabaw do ogrodu

Wyobraźnia najmłodszych nie zna granic. Plac zabaw w ogrodzie to bardzo zdrowy prezent dla dziecka, który możesz przygotować samodzielnie lub wybrać od zaufanego producenta. Place zabaw w ogrodzie pozwalają na aktywność na świeżym powietrzu dla całej rodziny. W ten sposób bez trudu oderwiesz dziecko od komputera i zagwarantujesz mu bezpieczną zabawę!

6.     Owoce

Jeśli chcesz podarować swojemu dziecku słodkość, wybierz owoce! Banan, jabłko, truskawki czy słodkie czereśnie są zdecydowanie lepsze niż sztucznie słodzone batoniki. Co więcej, owocowy prezent może być również fantastyczną zabawą w rozpoznawanie smaków i nazw poszczególnych roślin.

7.     Książki i klocki

Zachęcaj dziecko do stymulowania mózgu! Proponuj wspólne czytanie książek i opowiadanie bajek. W ten sposób rozwiniesz jego wyobraźnię oraz kreatywność. Pokaż mu również, jak świetna jest zabawa klockami. Dzięki niej zbudujesz w swoim dziecku samodzielność, odpowiedzialność i nauczysz go umiejętności społecznych. Zaprezentuj dziecku świat, zaklęty w książkach i klockach.

8.     Huśtawka ogrodowa lub domowa

Huśtawka to nie tylko kreatywny i zdrowy prezent dla dziecka, ale również budowa jego poczucia bezpieczeństwa i stymulacja układu przedsionkowego mózgu. W rezultacie Twoje dziecko będzie spokojniejsze, mniej płaczliwe i bardziej skoncentrowane. Do wyboru masz: huśtawki ogrodowe (łańcuchowe, kubełkowe, z oparciem) lub huśtawki domowe (w formie talerza lub trapezu).

drabinka_gimnastyczna_pegas_2_w_pokoju

Jakie kreatywne i zdrowe prezenty dla dziecka wybierzesz?

Nie zastanawiaj się, tylko wybierz kreatywny i zdrowy prezent dla dziecka. Z każdym kolejnym niezdrowym upominkiem, wpływasz negatywnie na jego życie. A przecież chcesz jego dobra, prawda? Wybierz więc rower, piaskownicę, klocki Eureka, huśtawkę kokon, plac zabaw do ogrodu, książkę lub owoce i daj szansę swojemu maluchu na lepszą przyszłość.

To wszystko, co możesz dla niego zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *